www.bungyjump.cz - bungee jumping, kaskadéři a akce pro firmy. Vše okolo Bungee Jumpingu, Bungee, Bungy, Bungee historie. Bungee Jumping z nejvyššího mostu v ČR z výšky 62 metrů nad řekou Hačka u Chomutova - Horní Ves, 90 km od Prahy.

        

 
 www.bungyjump.cz
 
Bungee Jumping
z mostu u Chomutova
Nejvyšší Bungee z mostu v ČR
Houpačka z 62 metrů
Typy skoků
Termíny skoků
Jak se k nám dostanete
Jak objednat poukaz
Ceník skoků
Kam po seskoku
Historie bungee
Historie houpačky
 
Bungee Jumping
z TV věže, Harrachov
Freestylový Bungee Jumping
Typy skoků
Termíny skoků
Jak se k nám dostanete
Jak objednat poukaz
Ceník skoků
Kam po seskoku
 
Bungee Jumping
z jeřábu až z 110 m
Termíny skoků
Plzeň 50 m
Praha 50 m a 80 m
Brno 50 m, 80 m a 110 m
Ostrava 50 m
Olomouc 50 m
 
Firemní akce
aktivity ve vzduchu
aktivity na zemi
 
Historie firmy
Kontakt
Kaskadéři
Předávky
Televizní věž
Kuriosity
Skoky z mostů
Videogalerie
 
Partneři
 
Napište nám
 
 
TOPlist
@ 2007 Grafika a design:
Jiří Stolín, Xtreme Sports

Bungee Jumping
> Historie Firmy > Televizní věž Žižkov 72 metrů

 


Dne 26. května 2002 se uskutečnil exhibiční seskok Bungee Jumpingu ze střešního prostoru červené restaurační vyhlídky, z výšky 72 m. Přípravy tohoto seskoku však začali již v pátek 24. května 2002 v časných ranních hodinách. Během několika hodin byla dovezena demontovaná lávka o hmotnosti cca 2,3 tuny. Lávka byla dopravena pomocí nákladního výtahu na střešní prostory. Druhého dne brzy ráno začala samotná montáž pracovní plošiny. Jak byla provedena veškerá formální část akce, započali přípravy produkce Bungee Jumpingu. Zatím co Bungy Jumping je obecně provozován s bezpečnostním faktorem 5. A pro příklad uveďme, že zařízení pro práci ve výškách se vyrábí se stupněm bezpečnosti 7. Tak instalovaná plošina byla instalována s faktorem 12 proti převrácení. Pro exhibiční skok Bungee Jumpingu jsme zvolili vysoký stupeň bezpečnosti, jelikož se jednalo o velice extrémní výkon. Po usazení lávky byla natažena boční kotvící lana, jejichž smyslem bylo, udržet skokana během letu ve svislém směru, bez odchýlení od osy.
Tyto kotvící lana bránila přiblížení k tubusu televizního vysílače. Test se závažím byl vyzkoušen okolo půl jedenácté v neděli 26. května 2002. Veškerý materiál byl několikrát překontrolován, zda-li vše bylo instalováno dle technické dokumentace. Pro nepřízeň počasí se přípravy trošičku protáhly, a seskok byl realizován se zpožděním 45 minut. Tímto se tedy všem přihlížejícím omlouváme, že museli v tak deštivém počasí čekat na ojedinělou podívanou. Takovýchto akcí, nebo spíše extrémních sportovních výkonů budeme i nadále připravovat s velikým nadšením, a uděláme V bezpečnosti vše potřebné, abyste si i vy mohli vyzkoušet takovéto adrenalinové aktivity. Nápady a cíle přicházejí sami od sebe a naší snahou je tyto cíle realizovat. Každý má přeci svůj sen a když se mu sen splní, je na čase, aby začal snít svůj nový sen. Posledním činem bylo postavit se na plošinu a udělat ten důležitý krok, jež se zrodil v naší hlavě ke konci roku 1999. Volný pád při tomto skoku byl dlouhý cca 27 metrů.

Zde si můžete prohlédnout videozáznam Bungee Jumpingu z Televizní věže Žižkov v Praze. Soubor je uložen ve formátu .wmv a je možné jej shlédnout v přehrávači Windows Media Player či Real Player (VIDEO). Dokument o skoku naleznete ve videogalerii

Dokázal jsem to ....... Jiří Stolín

-->